abd

warning: Creating default object from empty value in /home/zehirli/domains/zehirli.org/public_html/masal/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

BUSH'Un SAHTE HABER ÜRETİM AJANSI

Bush yönetiminin son medya skandalı emparyalist enformasyon hakimiyetinin net göstergesi, Bush , ABD'de sahte haberler hazırlamak için 'haber merkezi' kurdurmuş.

ABD başta olmak üzere bir dizi ülkede bazı gazetecileri kendi politikalarını övmesi için maaşa bağladığı ve Beyaz Saray'daki basın toplantılarına ABD Başkanı'nın gönlüne göre sorular soracak sahte bir muhabir soktuğu ortaya çıkan Bush yönetimi, bunlarla yetinmeyip 'haber merkezi kurdurmuş.'

ABD'li askerin tarihe geçecek itirafı

Irak'ta cami bombalayan, işkence yapan, cinayet işleyen bir ABD askeri yaptıklarını basın önünde itiraf etti. İşte ABD'li askerin tarihe geçecek tüyler ürperten Irak itirafları:

2003 yılından bu yana Irak'ı işgal altında tutan ABD Ordusunda görev yapan bir askerin tüyler ürperten itirafları gazetecileri şoka uğrattı. İtiraflarıyla basının önüne çıkan ABD askeri yaptıklarının pişmanlığıyla tüm olaylara açıklık getiriyor. Cami bombalamadan işkencelere, silahsız sivil cinayetlerinden dayak sıkandallarına kadar her türlü vahşeti gerçekleştirdiklerini anlatan ABD askeri yaptıklarını da barkovizyondaki fotoğraf ve görüntülerle tek tek açıklıyor. Tüyler ürperten görüntülerde bir cami minaresinin vurulması olayı, yolda yürüyen suçsuz ve silahsız bir adamın ailesinin gözü önünde vurulması, gece baskınları, işkenceler ve bunun gibi bir çok vahşete açıklık getiriliyor.

Hayallerde alinan rövanş

Son günlerde bir "Kurtlar Vadisi Irak" fırtınası esiyor. Filmin galasına giden gazeteciler, film uzerine izlenimlerini köşelerinde yazdılar bu sayede film hakkında epeyce ayrıntılı bilgilere sahip olduk. Basına yansıdığından anladığımız kadarıyla filmde 'Amerikalılardan çuvalın rövanşı' alınıyor. Gerçekler farklı, film farklı denilip geçilebilir. Ancak filmin yarattığı etki ve üzerine yapılan 'politik tahliller', film ve verdiği iddia edilen mesajlar üzerinde dikkatle durulması gerektiğini gösteriyor.

İçerik yayınları

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar